SIDEBAR
»
S
I
D
E
B
A
R
«
Chovné kozy

V malebné údolíčku řeky Moravská Dyje žijeme společně s našimi zvířaty v malé vesničce Modletice.Na mapě je to tečka přímo  na hranici Jihočeského, Jihomoravského kraje a Rakouska.lezeni

Radujeme se z každého dne prožitého s nimi. Naše zvířata mají hodně volnosti a individuální péči. V chovu preferujeme zdravotní prevenci, takže naše zvířata jsou pravidelně očkována ,odčervována a v náročných obdobích jim doplňujeme vitamíny.Krmnou dávku připravuje ve spolupráci s odborníky na výživu, částečně mícháme svou krmnou dávku,další část krmení představují granule vyrobené na míru podle vyšetření krve našich zvířat. Směs začala vyrábět od 1.7.2013  firma VK-Drcman a jmenuje se Nubir- super. V současné době máme tři chovné kozy jedna je přivezená z Německa, druhá je původem z Holandska a třetí je již u nás odchovaná, ale připouštěná v Německu kozlem z Anglie.

Naše malé kozí stádečko se námv roce 2013  rozrostlo o malou čertici jménem, Gogo,  přivezli jsme si ji zase z Německa, má dobrý původ a  tak neuvěřitelný temperament, takže  od srpna 2013 máme tři dospělé kozy a mladičkou kozičku Elites GoGo. V roce 2014 doplnila naše malé stádečko naše odchovaná kozička Maura. Je to dcera Carmenky a vnučka Ciarky, zakladatelky našeho stáda. Maura je geneticky bezrohá po tatínkovi Vilíkovi.

Duben 2014 aby malé Mauře nebylo mezi velkými kozami smutno, dostala kamarádku Hoyers Nettie, která má též velmi dobrý původ a tak doufáme že v budoucnu bude pro naše stádečko přínosem.Zatím je to jen malý velmi drzý diblík.

Takže duben 2014 naše stádečko se skládá ze 3 koz matek, jedné dorostenky a dvou malých kozích slečen.

Březen 2015 naše kozí stádečko se pomalu rozrůstá, aktuálně máme 4 kozí maminky, jedna koza naše Mauřička bude kozlit , jednu ročku a 2 naše odchované kozí slečinky Tiffany a Celinku. Listopad 2015 k našim kozičkám přibyly ještě malá Salome z Nýdku a Peatcourt Zelda a mladá budoucí maminka Peatcourt Kaylie.V roce 2016 jsme provedli první selekci a rozloučili se s Goginkou a tak naše stádo čítá 10 chovných koz.

naše rozpustilá Tiffany 1 měsíc po koupeli v septiku se byla doma umýt a usušit

Tiffany 1 měsíc po koupeli v septiku se byla doma umýt a usušit

Celinka 17.12.

Celince jsou 3 dny a je poprvé venku

Netttinka je už naše !

Netttinka je už naše !  Hoyers Nettie 10 týdnů

Maura 6 týdnů

Maura 6 týdnů

Chovne kozyNaše vesnička má jen 16 domů a kozičky se staly velkou atrakcí. Všichni nás vítají s úsměvem a pochopením, když zrovna brzdí provoz na silnici. Postupně naše osazenstvo oceňuje i jejich lahodné mléko a sýry a tak věříme že  soužití Modletických koz bude i nadále v takové pohodě jako doposud. Blízké i vzdálenější okolí nabízí pro naše holky neuvěřitelné množství vybraných pochoutek a tak podnikáme výpravy do lesů i remízků na louky, meze a samozřejmě k řece.Krmná dávka našich koz je proto pravidelně doplňovaná tím co si ony sami vyberou na volné pastvě.

Stádečko našich koz podzim 2013

Modletické kozy

Modletické kozy květen 2013


2 Responses  
 • Marie Herzlíková writes:
  Květen 6th, 2015 at 00:35

  Dobrý den paní Ivo a Milane.
  Protože jsem hodně zvědavá ženská, našla jsem si Modletice a mrkla se na vaše stádečko. Ty kozičky jsou nádherné. Nejvíc se mi líbí Celinka. Taky jsem si přečetla dostupné povídání. Čiší z něho láska a zalíbení k vaší práci. Přeji Vám hodně úspěchů do budoucna a pohodový život. Je mi líto, že Milan nemůže přijet na sraz po 50. letech, ale s tím nic nenadělám. Mějte se krásně. Marie Hrubá – Herzlíková.

  • PokornaI writes:
   Květen 29th, 2015 at 22:13

   Marie, děkujeme a Milánek slibuje, že až pojede na sever zastaví se, má jiné číslo telefonu, ale když tu je email tak se určitě domluvíte. zdraví iva


Zanechte komentář


XHTML: Můžete použít tyto tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
»  Substance:WordPress   »  Style:Ahren Ahimsa